+420 733 401 697

DENTÁLNÍ HYGIENA

Pravidelná dentální hygiena je společně s pečlivou domácí hygienou cesta ke zdravým zubům i dásním, v obraně proti kazům i parodontóze. Neopomíjejme zmínit i jednoznačně kladný vliv na celkové zdraví, zejména  minimalizovat zánětlivé zatížení organismu.

Cílem hygienistky jsou čisté zuby bez mikrobiálního povlaku, tzv. plaku, bez zubního kamene a pigmentací. Tyto povlaky při návštěvě nejen odstraní za pomoci ručních a ultrazvukových nástrojů, ale zejména bude učit pacienty odstraňovat pravidelně, každý den  doma, vhodnými individuálně vybranými pomůckami.

Není potřeba se obávat ošetření hygienistky. Hrůzostrašné příběhy o bolestivosti  při odstraňování zubního kamene bývají značně přehnané… chceme Vás ujistit, že lze téměř vždy bolesti  předejít aplikací lokální anestezie v různých formách.

Dentální hygienistka se významnou měrou podílí na ošetřování zanětlivých tkání v těsné blízkosti zubů. Zuby  očistí, desinfikuje, ošetřuje kořeny postižených zubů a stará se o zhojení závěsného aparátu zubů ve spolupráci s lékařem.

Pacientům se zdravými zuby a dásněmi nabízíme jemné pískování zubů přístrojem Woodpecker k odstranění pigmentací a pěknému světlému vzhledu. K většímu efektu je možné využít metody bělení zubů.